SEO un klientu piesaiste

SEO un klientu piesaiste

Klientu piesaiste ir svarīgs jautājums teju ikvienam uzņēmējam. Kā ar SEO palīdzību piesaistīt jaunus klientus un palielināt uzņēmuma gūto peļņu?

Kā piesaistīt klientus ar SEO palīdzību

Klientu piesaiste ar SEO palīdzību – kā tas strādā? SEO jeb meklētājprogrammu optimizācija (Search Engine Optimization) ir darbību kopums, kas tiek veikts ar mērķi padarīt mājaslapu pamanāmāku, uzlabojot tās pozīcijas, meklēšanas rezultātos. Jo augstākas ir Jūsu mājaslapas pozīcijas, jo potenciālajiem klientiem vieglāk Jūs atrast.

SEO nav dienas, nedēļas vai mēneša jautājums. Tas nav vienreizējs pasākums, bet gan ilgtermiņa process, kas var sniegt vērā ņemamu pienesumu uzņēmuma atpazīstamības, uzticamības un klientu piesaistes veicināšanai.

SEO draudzīga, optimizēta mājaslapa

Termins SEO draudzīga mājaslapa ietver uzstādījumu kopumu, kas jāņem vērā, lai meklētājprogrammas, ņemsim par piemēru Google, pēc iespējas labāk saprastu, kāds ir mājaslapas saturs un kādu nozari tā pārstāv. SEO draudzīga mājaslapa ietver visu, kas saistīts ar pareizu satura izvietošanu mājaslapā – sākot ar vienu galveno virsrakstu katrā mājaslapas sadaļā, lai meklētājprogrammu algoritmi saprastu mājaslapas tematiku, un beidzot ar attēlu aprakstošajiem tekstiem, kas mājaslapas saturu padara pieejamāku cilvēkiem, kuri izmanto ekrāna lasītājus.

Nozīmīgs mājaslapas SEO optimizācijas faktors ir tās veiktspēja un piemērotība mobilajām ierīcēm. Vietnes, kas ir piemērotas dažāda izmēra ekrāniem un ir optimizētas ievērojot visus labās prakses standartus, gluži vienkārši tiek vērtētas augstāk, un tāpēc ieņem labākas pozīcijas meklēšanas rezultātos un uzrāda augstākus klientu piesaistes rādītājus.

Mājaslapu var salīdzināt ar automašīnu. Ja automašīnas īpašnieks vēlas, lai tā ilgi un labi kalpo, ir nepieciešams veikt regulāras tehniskās pārbaudes un apkopes darbus, sākot jau ar tik ierastu lietu kā eļļas nomaiņa. Gluži tāpat ir arī ar mājaslapu – lai tā labi kalpotu un nestu finansiālu pienesumu, ir nepieciešams to regulāri atjaunināt, uzlabot un papildināt tās saturu atbilstoši situācijai Jūsu pārstāvētajā nozarē. Ja mājaslapa tiek uzturēta, tad rezultāti neizpaliks un klient paši Jūs atradīs, neatkarīgi no tā, kādu nozari Jūs pārstāvat

Atslēgvārdu nozīme

Pilnvērtīga SEO optimizācija nav iedomājama bez atslēgvārdu izpētes. Šeit talkā var nākt dažādi rīki, piemēram, Google Search Console. Šis rīks savienojumā ar Jūsu mājaslapu ne tikai palīdzēs saprast, ko meklē Jūsu potenciālie klienti, bet arī ieteiks biežāk meklētos un ar Jūsu mājaslapu saistītos atslēgvārdus, kuriem pievērst uzmanību, veidojot mājaslapas saturu.

Ja Jūsu uzņēmums ir saistīts ar konditorejas izstrādājumu ražošanu, tad arī Jūsu mājaslapā atspoguļotā tematika būs ar to saistīta. Ja Jūsu potenciālie klienti meklē, garšīgas kūkas recepti, tad tā ir iespēja viņus pārliecināt, ka tieši Jūsu gatavotās kūkas ir visgaršīgākās, un nekur citur tādas uztaisīt nevar. Un runa nav tikai par kūkām, bet gan par jebkuru uzņēmējdarbības nozari.

SEO un klientu piesaiste – satura nozīme

Ir jāiegulda darbs, lai iegūtu stabilas pozīcijas meklēšanas rezultātos, un ir jāiegulda darbs, lai šīs pozīcijas noturētu. Protams, var izmantot Google reklāmu un uzlabot savas pozīcijas tādā veidā, tomēr, skatoties ilgtermiņā, SEO optimizācija ir organiskāks un ekonomiski izdevīgāks jauno klientu piesaistes veids, kas ļauj samazināt ar citām reklāmas aktivitātēm saistītās izmaksas.

Pats galvenais, kas vienmēr jāpatur prātā, ir fakts, ka mājaslapas saturam ir jānes kāda pievienotā vērtība, lai cilvēkiem būtu vēlme lasīt un dalīties ar informāciju, par Jūsu mājaslapu un piedāvātajiem produktiem vai pakalpojumiem.

Kvalitatīvs mājaslapas saturs ir pats galvenais faktors, kas kopā ar pārdomāti izstrādātu un optimizētu mājaslapu, radīs cilvēkos vēlmi Jūsu mājaslapu apmeklēt, padarot viņus par Jūsu potenciālajiem klientiem.

Tieši mājaslapas apmeklētība, cilvēku pavadītais laiks tajā, kā arī sniegtās atsauces, ir viens no pamata elementiem, kas nostiprina vietnes reputāciju, ierindo jūs augstākajās meklēšanas pozīcijās un palīdz Jūsu jaunajiem klientiem Jūs atrast.

Jaunavietne.lv