SEO optimizācija kā ilgtermiņa pakalpojums

SEO optimizācija kā ilgtermiņa pakalpojums

Viens no izplatītākajiem ar SEO optimizācijas procesu saistītajiem mītiem ir pārliecība, ka SEO optimizācija ir vienreizējs pakalpojums, proti, ja visi kritēriji ir izpildīti un rezultāts ir sasniegts, tad tālāki ieguldījumi vairs nav nepieciešami, tomēr šāda pārliecība ir maldīga. SEO optimizācija ir ilgtermiņa pakalpojums, bet mājaslapas pozīciju uzlabošana meklēšanas rezultātos ir tikai viens no pirmajiem ceļa posmiem, jo iegūto pozīciju noturēt ir tikpat svarīgi kā to sasniegt, sevišķi esot starp nozares līderiem. Gluži kā sportā, kur čempionam ir jāaizstāv iegūtais tituls, procesam noslēdzoties tikai līdz ar karjeras beigām.

Kā noturēt iegūto pozīciju

Lai iegūtu konkurētspējīgu pozīciju meklēšanas rezultātos, mājaslapai, tās struktūrai un saturam ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem. Neliels ieskats šajos kritērijos ir sniegts mūsu iepriekšējā rakstā, kas veltīts tam, kā veidojas SEO optimizācijas izmaksas. Gluži tāpat kā pozīciju uzlabošanas gadījumā, arī, lai to noturētu, ir nepieciešams pievērst lielu uzmanību mājaslapas satura kvalitātei un ātrdarbībai. Mājaslapai ir jābūt uzturētai labā tehniskajā stāvoklī, veicot regulāru sistēmas darbības pārbaudi un atjaunināšanu. Tāpat ir nepieciešams regulāri atjaunot un papildināt mājaslapas saturu, lai apmeklētājiem nezustu interese par Jūsu piedāvājumu – jebkurš mājaslapas apmeklētājs ir arī Jūsu potenciālais klients, tāpēc ir ļoti svarīgi sniegt plašu informāciju par Jūsu uzņēmuma piedāvātajām iespējām, lai klients būtu drošs, ka tieši Jūs varat piedāvāt to, kas viņam vai viņai ir nepieciešams.

Kāpēc darbu pie SEO optimizācijas nebūtu vēlams pārtraukt

Pārstājot rūpēties par savas mājaslapas pozīciju, Jūs riskējat ar tās zaudēšanu, jo īpaši, ja Jūsu konkurenti pieliek visas pūles, lai Jūs apsteigtu. Turklāt, pārtraucot darbu pie mājaslapas SEO optimizācijas Jūs riskējat arī pazaudēt klientus, jo lielai daļai cilvēku vienkārši nav laika vai pacietības veikt ilgus un plašus meklējumus, tāpēc viņi izvēlas to uzņēmumu, kas meklēšanas rezultātos ieņem augstākās pozīcijas. Rezultātā, ja Jūsu mājaslapas pozīcijas pasliktinās, tad samazinās arī klientu plūsma un uzņēmuma peļņa. Pareizi uzturēta, administrēta un optimizēta mājaslapa ir instruments, kura galvenais uzdevums ir nest Jums vai Jūsu uzņēmumam peļņu, tāpēc ir jāpieliek visas pūles, lai šis instruments darbotos kā nākas. Nepārtraukta mājaslapas uzturēšana un SEO optimizācija ir viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt.

Kā būt lietas kursā par pozīcijas un apmeklējumu skaita izmaiņām

Lai pārliecinātos, ka Jūsu mājaslapa ieņem top pozīcijas, ir nepieciešams sekot līdzi situācijai Jūsu pārstāvētajā nozarē – konkurentu aktivitātēm, klientu paradumiem un to izmaiņām. Paradumi, kā cilvēki meklē informāciju internetā, mēdz mainīties – kāds atslēgvārds var kļūt populārāks, bet cita atslēgvārda nozīme laika gaitā var samazināties. Gluži kā uzņēmumam biznesa vidē, arī SEO optimizācijas procesam un visai mājaslapai kopumā ir jāspēj pielāgoties mainīgajai tirgus situācijai. Par laimi ir pieejami dažādi gan maksas, gan bezmaksas rīki, kas var šo procesu atvieglot.

SEO optimizācijas procesā neiztikt bez tādiem rīkiem kā Google Search Console vai Google Analytics. Šie rīki ļauj iegūt datus par izmaiņām mājaslapas apmeklētāju paradumos, meklēšanas rezultātos vai biežāk izmantotajos atslēgvārdos. Vēl pilnvērtīgākai situācijas analīzei var izmantot, piemēram, Semrush. Šis rīks ļauj analizēt ne tikai izmaiņas Jūsu mājaslapas pozīcijās, bet arī sīvāko konkurentu sniegumā. Ja mājaslapai tiek veikta nepārtraukta SEO optimizācija, tad ar šo rīku palīdzību ir iespējams operatīvi reaģēt un pielāgot mājaslapas saturu atbilstoši tam, ko cilvēki – Jūsu potenciālie klienti – meklē. Spēja pielāgoties garantē, ka Jūs pēkšņi nezaudēsiet klientu plūsmu, un līdz ar to arī mājaslapas ekonomiskais pienesums tiks saglabāts optimālajā līmenī.

Vēlreiz par kvalitatīva satura izveidi

Mājaslapas saturam, lai to varētu saukt par atbilstošu SEO prasībām, ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem. Arī šeit ir risinājums, kas palīdz pārliecināties, vai Jūsu mājaslapas saturs ir izveidots pareizi. Šis risinājums ir WordPress satura vadības sistēma. Tādi WordPress spraudņi kā, piemēram, Yoast vai Rank Math ļauj pārliecināties, vai mājaslapas saturs ir izveidots tehniski pareizi un atbilstoši labajai praksei. Turpinot darbu pie mājaslapas satura veidošanas un SEO optimizācijas Jūs varat būt droši – ja mājaslapa ir pareizi izstrādāta, uzturēta, optimizēta un ātra, tad vadošās pozīcijas meklēšanas rezultātos nekur nepazudīs – ir tikai jāapbruņojas ar pacietību un jāturpina strādāt.

Tieši tāds ir arī mūsu darbības pamats – Jaunavietne.lv veic mūsdienīgu, ātru un kvalitatīvu mājaslapu izstrādi, kā arī mājaslapu administrēšanu, veiktspējas un SEO optimizāciju. Strādājam sīvas konkurences apstākļos, bet, ja Jūs mūs atradāt un lasāt šīs rindas, tad mēs savu darbu esam izpildījuši godam un varam Jums palīdzēt.

Ja Jums ir nepieciešama palīdzība saistībā ar mājaslapu izstrādi, SEO optimizāciju vai mājaslapas veiktspējas optimizāciju, sazinieties ar mums un mēs ar Jums palīdzēsim.

Jaunavietne.lv