Mājaslapas optimizācija – kāpēc tā ir nepieciešama

mājaslapas optimizācija

Kas ir mājaslapas optimizācija, kāpēc tā ir nepieciešama un kādas priekšrocības tā sniedz? Uzziniet, kā mājaslapas optimizācija ietekmē SEO un palīdz gūt peļņu.

Mājaslapas veiktspēja un ātrums ir nozīmīgs faktors, lai mājaslapas atdevi Jūsu uzņēmuma izaugsmei varētu vērtēt kā sekmīgu. Lai arī mājaslapas optimizācija ir cieši saistīta ar SEO optimizāciju, un reizēm šie jēdzieni pat tiek jaukti, tomēr mājaslapas optimizācija un SEO optimizācija nav gluži viens un tas pats. Kas tad ir mājaslapas optimizācija, ko tā ietver un kāpēc tā ir nepieciešama – vairāk par to šī raksta turpinājumā.

Kas ir mājaslapas optimizācija

Mājaslapas optimizācija ir pasākumu kopums, kas tiek veikts ar mērķi uzlabot mājaslapas ātrumu, veiktspēju un līdz ar to arī ielādes laiku, tādējādi uzlabojot ne tikai mājaslapas lietotāja jeb apmeklētāja pieredzi, bet arī samazinot servera noslodzi.

Vai mājaslapas optimizācija un SEO optimizācija ir viens un tas pats

Mājaslapas optimizācija ir viena no svarīgākajām SEO optimizācijas sastāvdaļām, taču, mājaslapas veiktspējas optimizācija un SEO optimizācija nav gluži viens un tas pats.

Mājaslapas veiktspējas optimizācija ir svarīga SEO optimizācijas sastāvdaļa, tomēr SEO jēdziens ietver plašāku darbību kopumu, kas ir orientēts ne tikai uz lapas veiktspēju, bet arī uz satura izstrādi un popularizēšanu.

Lapas optimizācijas priekšrocība – ātrāka ielāde

Nevienam nepatīk lēnas mājaslapas – arī Google par tādām nav sajūsmā. Fakts, ka mājaslapas ātrdarbība uzlabo tās apmeklētību un ekonomisko atdevi ir pierādīts jau sen, proti, jo ātrāka un efektīvāk izstrādāta mājaslapa, jo apmierinātāks tās apmeklētājs, bet apmierinātu mājaslapas apmeklētāju var uzskatīt par potenciālo klientu, jo pārdomāti izstrādātas, ātras un ērti lietojamas mājaslapas rada pozitīvu iespaidu tās apmeklētājiem, turklāt šis iespaids ir attiecināms ne tikai uz mājaslapu, bet uz visu uzņēmumu kopumā.

Tieši iespaids ir viens no noteicošajiem faktoriem, lai cilvēki, kas apmeklē Jūsu mājaslapu, izvēlētos Jūsu piedāvātos produktus, preces vai pakalpojumus.

Ir veikti vairāki pētījumi, kuros secināts – ja mājaslapas ielādes laiks ir ilgāks par divām sekundēm, tad iespējamība, ka potenciālais klients pēc mājaslapas apmeklējuma veiks darījumu krietni samazinās. Vairāk par šiem pētījumiem raksta beigās pievienotajā video.

Lapas optimizācijas priekšrocība – augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos

Mājaslapas ātrums ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos sevišķi gadījumos, kad lapa ir salīdzinoši nesen izstrādāta. Ja Jūsu mājaslapa ir optimizēta, Jūs varat koncentrēties tikai uz klientiem saistoša satura izveidi un rezultāti neizpaliks – klienti, kam nepieciešamas Jūsu piedāvātās preces vai pakalpojumi, meklēs un atradīs Jūs Google vai citos meklētājos, tādējādi tiks palielinātas Jūsu iespējas gūt peļņu.

Lapas optimizācijas priekšrocība – sekmīgāka klientu piesaiste

Mājaslapa nav tikai uzņēmuma vizītkarte. Pārdomāti izstrādāta, optimizēta un mūsdienu standartiem atbilstoša mājaslapa ir instruments, kura pamatfunkcija ir ne tikai informēt, bet arī veicināt Jūsu uzņēmuma izaugsmi. Tā ir platforma, kas ļauj Jums piesaistīt klientus, kuri meklē Jūsu piedāvātās preces vai pakalpojumus. Pārdomāti izstrādāta, optimizēta un mūsdienu prasībām atbilstoša mājaslapa radīs tās apmeklētājos pārliecību un sajūtu, ka Jums var uzticēties, un tas ir liels solis pretī noslēgtam darījumam.

Kā pārbaudīt, vai mājaslapa ir optimizēta

Lai pārbaudītu, vai Jūsu mājaslapa ir optimizēta, iesakām izmantot rīkus PageSpeed Insights un Pingdrom. Jo augstāku rezultātu uzrādīs šie rīki, jo labāk Jūsu mājaslapa atbilst noteiktajām prasībām. Ja nepieciešama palīdzība, sazinieties ar mums vai rakstiet uz e-pastu: info@jaunavietne.lv

Neliels padoms – pirms uzticiet kādam pakalpojuma sniedzējam savas mājaslapas optimizāciju pārbaudiet, kādi ir paša pakalpojumu sniedzēja mājaslapas ātrdarbības rādītāji. 

Jaunavietne.lv