Kāpēc nepieciešama mājaslapas optimizācija

mājaslapas optimizācija

Kas ir mājaslapas optimizācija, kāpēc tā ir nepieciešama, kādas priekšrocības tā sniedz un kā to pārbaudīt? Vairāk uzzināsiet šī raksta turpinājumā.

Kas ir mājaslapas optimizācija

Mājaslapas optimizācija ir pasākumu kopums, kas tiek veikts ar mērķi uzlabot mājaslapas ielādes ātrumu un veiktspēju, uzlabojot kopējo apmeklējuma pieredzi.

Veiktspēja un ielādes ātrums ir nozīmīgi faktori, lai mājaslapas atdevi Jūsu uzņēmuma izaugsmei varētu vērtēt kā sekmīgu. Ir veikti vairāki pētījumi, kuros secināts – ja mājaslapas ielādes laiks ir ilgāks par divām sekundēm, tad iespējamība, ka potenciālais klients pēc mājaslapas apmeklējuma veiks darījumu vai pirkumu krietni samazinās. Vairāk par šiem pētījumiem raksta beigās pievienotajā video.

Mājaslapas optimizācija un SEO optimizācija – kāda ir atšķirība

Lai arī mājaslapas optimizācija ir cieši saistīta ar SEO optimizāciju, tomēr mājaslapas optimizācija un SEO optimizācija nav gluži viens un tas pats.

Mājaslapas optimizācija ir orientēta uz ielādes ātruma, veiktspējas un ātrdarbības uzlabošanu, savukārt SEO optimizācija ir plašāks jēdziens, kas ietver, satura izstrādi un popularizēšanu, konkurentu analīzi un vēl citas vairāk vai mazāk svarīgas nianses.

Optimizācijas priekšrocība – augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos

Mājaslapas ātrums ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos sevišķi gadījumos, kad lapa ir salīdzinoši nesen izstrādāta. Ja Jūsu mājaslapa ir optimizēta, Jūs varat koncentrēties tikai uz klientiem saistoša satura izveidi un rezultāti neizpaliks – klienti, kam nepieciešamas Jūsu piedāvātās preces vai pakalpojumi, meklēs un atradīs Jūs Google vai citos meklētājos, tādējādi tiks palielinātas Jūsu iespējas gūt lielāku peļņu.

Optimizācijas priekšrocība – ātrāka lapas ielāde

Nevienam nepatīk lēnas mājaslapas – arī Google par tādām nav sajūsmā. Fakts, ka mājaslapas ātrdarbība uzlabo tās apmeklētību un ekonomisko atdevi ir pierādīts jau sen, proti, jo ātrāka un efektīvāk izstrādāta mājaslapa, jo apmierinātāks tās apmeklētājs.

Apmierinātu mājaslapas apmeklētāju var uzskatīt par potenciālo klientu, jo pārdomāti izstrādātas, ātras un ērti lietojamas mājaslapas rada pozitīvu iespaidu tās apmeklētājiem, turklāt šis iespaids ir attiecināms ne tikai uz mājaslapu, bet uz visu uzņēmumu kopumā.

Tieši iespaids ir viens no noteicošajiem faktoriem, lai cilvēki, kas apmeklē Jūsu mājaslapu, izvēlētos Jūsu piedāvātos produktus, preces vai pakalpojumus.

Optimizācijas priekšrocība – sekmīgāka klientu piesaiste

Mājaslapa nav tikai uzņēmuma vizītkarte. Pārdomāti izstrādāta, optimizēta un mūsdienu standartiem atbilstoša mājaslapa ir instruments, kura pamatfunkcija ir ne tikai informēt, bet arī veicināt Jūsu uzņēmuma izaugsmi.

Tā ir platforma, kas ļauj Jums piesaistīt klientus, kuri meklē Jūsu piedāvātās preces vai pakalpojumus. Pārdomāti izstrādāta, optimizēta un mūsdienu prasībām atbilstoša mājaslapa radīs tās apmeklētājos pārliecību un sajūtu, ka Jums var uzticēties, un tas ir liels solis pretī noslēgtam darījumam.

Kā pārbaudīt, vai mājaslapa ir optimizēta

Lai pārbaudītu, vai Jūsu mājaslapa ir optimizēta, varat izmantot tādus rīkus kā PageSpeed Insights un Pingdrom. Jo augstāku rezultātu uzrādīs šie rīki, jo labāk Jūsu mājaslapa atbilst noteiktajām prasībām.

Ja Jums ir nepieciešama palīdzība vai konsultācija par to, kā uzlabot mājaslapas veiktspējas rādītājus, sazinieties Jaunavietne.lv vai rakstiet uz e-pastu: info@jaunavietne.lv

Neliels padoms – pirms uzticiet kādam pakalpojuma sniedzējam savas mājaslapas optimizāciju pārbaudiet, kādi ir paša pakalpojumu sniedzēja mājaslapas ātrdarbības rādītāji. 

Jaunavietne.lv