Mājaslapas optimizācija – kāpēc tā ir nepieciešama

Jaunavietne.lv blogs - viss par un ap mājaslapu izstrādi, tehnoloģiju jaunumiem un ne tikai!

mājaslapas optimizācija

Kas ir mājaslapas optimizācija, kāpēc tā ir nepieciešama un kādas priekšrocības tā sniedz? Uzziniet, kā mājaslapas optimizācija ietekmē SEO un palīdz gūt peļņu.

Iepriekšējos rakstos, kas veltīti SEO optimizācijas iespējām piesaistīt klientus, kā arī mītiem par WordPress, jau pieminējām, ka mājaslapas veiktspēja un ātrums ir nozīmīgs faktors, lai mājaslapas atdevi Jūsu uzņēmuma izaugsmei varētu vērtēt kā sekmīgu. Lai arī mājaslapas optimizācija ir cieši saistīta ar SEO optimizāciju, un reizēm šie jēdzieni pat tiek jaukti, tomēr mājaslapas optimizācija un SEO optimizācija nav gluži viens un tas pats. Kas tad ir mājaslapas optimizācija, ko tā ietver un kāpēc tā ir nepieciešama – vairāk par to šī raksta turpinājumā.

Kas ir mājaslapas optimizācija

Mājaslapas optimizācija ir pasākumu kopums, kas tiek veikts ar mērķi uzlabot mājaslapas ātrumu, veiktspēju un līdz ar to arī ielādes laiku, tādējādi uzlabojot ne tikai mājaslapas lietotāja jeb apmeklētāja pieredzi, bet arī samazinot servera noslodzi. Ieskatoties dziļāk, ir iespējams saskatīt pat sakarību starp mājaslapas optimizāciju un dabas resursu patēriņa samazināšanos, nonākot pie secinājuma, ka, optimizējot savu vai sava uzņēmuma mājaslapu, Jūs rūpējaties par apkārtējo vidi, bet tas jau ir nedaudz cits stāsts.

Vai mājaslapas optimizācija un SEO optimizācija ir viens un tas pats

Mājaslapas optimizācija ir viena no svarīgākajām SEO optimizācijas sastāvdaļām, taču, kā jau raksta sākumā minēts, mājaslapas optimizācija un SEO optimizācija nav gluži viens un tas pats. SEO optimizācijas neatņemama sastāvdaļa ir satura izveide un atslēgvārdu izpēte, savukārt, runājot par mājaslapas optimizāciju var teikt, ka tā ir orientēta uz mājaslapas ielādes ātruma un veiktspējas uzlabošanu, neaizmirstot arī pat piemērotību mobilajām ierīcēm. Raksta tālākajās rindās sniegts neliels ieskats mājaslapas optimizācijas sniegtajās priekšrocībās.

Pirmā priekšrocība – ātrāka mājaslapas ielāde

Nevienam nepatīk lēnas mājaslapas – arī Google par tādām nav sajūsmā. Fakts, ka mājaslapas ātrdarbība uzlabo tās apmeklētību un ekonomisko atdevi ir pierādīts jau sen, proti, jo ātrāka un efektīvāk izstrādāta mājaslapa, jo apmierinātāks tās apmeklētājs, bet apmierinātu mājaslapas apmeklētāju var uzskatīt par potenciālo klientu, jo pārdomāti izstrādātas, ātras un ērti lietojamas mājaslapas rada pozitīvu pieredzi tās apmeklētājiem, turklāt pozitīvais iespaids ir attiecināms ne tikai uz mājaslapu, bet uz visu uzņēmumu kopumā. Tieši šis iespaids ir viens no noteicošajiem faktoriem, lai cilvēki, kas apmeklē Jūsu mājaslapu, izvēlētos Jūsu piedāvātos produktus, preces vai pakalpojumus.

Ir veikti vairāki pētījumi, kuros secināts – ja mājaslapas ielādes laiks ir ilgāks par divām sekundēm, tad iespējamība, ka potenciālais klients pēc mājaslapas apmeklējuma veiks darījumu krietni samazinās. Vairāk par šiem pētījumiem raksta beigās pievienotajā video.

Otrā priekšrocība – augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos

Mājaslapas ātrums ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos. Ja Jūsu mājaslapa ir optimizēta, Jūs varat koncentrēties tikai uz klientiem saistoša satura izveidi un rezultāti neizpaliks – klienti, kam nepieciešamas Jūsu piedāvātās preces vai pakalpojumi, meklēs un atradīs Jūs Google vai citos meklētājos, tādējādi tiks palielinātas Jūsu iespējas gūt peļņu.

Trešā priekšrocība – sekmīgāka klientu piesaiste

Mājaslapa nav tikai uzņēmuma vizītkarte. Pārdomāti izstrādāta, optimizēta un mūsdienu standartiem atbilstoša mājaslapa ir instruments, kura pamatfunkcija ir ne tikai informēt, bet arī veicināt Jūsu uzņēmuma izaugsmi. Tā ir platforma, kas ļauj Jums piesaistīt klientus, kuri meklē Jūsu piedāvātās preces vai pakalpojumus. Pārdomāti izstrādāta, optimizēta un mūsdienu prasībām atbilstoša mājaslapa radīs tās apmeklētājos pārliecību un sajūtu, ka Jums var uzticēties, un tas ir liels solis pretī noslēgtam darījumam.

Kā pārbaudīt, vai mājaslapa ir optimizēta

Lai pārbaudītu, vai Jūsu mājaslapa ir optimizēta, iesakām izmantot rīkus PageSpeed Insights un Pingdrom. Jo augstāku rezultātu uzrādīs šie rīki, jo labāk Jūsu mājaslapa atbilst noteiktajām prasībām. Ja nepieciešama palīdzība, sazinieties ar mums vai rakstiet uz e-pastu: info@jaunavietne.lv – mēs spēsim Jums palīdzēt! Vairāk par Jaunavietne.lv piedāvāto mājaslapas optimizācijas pakalpojumu var uzzināt šeit.

Neliels padoms – pirms uzticiet kādam pakalpojuma sniedzējam savas mājaslapas optimizāciju pārbaudiet, kādi ir paša pakalpojumu sniedzēja mājaslapas ātrdarbības rādītāji. 

Jaunavietne.lv