Mājaslapas optimizācija – kā uzlabot lapas ātrumu

mājaslapas optimizācija

Mājaslapas optimizācijai ir liela nozīme tās pozīciju stiprināšanā. Raksta turpinājumā uzzini, kam jāpievērš uzmanība, lai lapas ātrumu uzlabotu saviem spēkiem!

Mājaslapas optimizācija saviem spēkiem – ar ko sākt?

Mājaslapas optimizācijai ir nozīmīga loma apmeklētāju pieredzes uzlabošanai, kas tiešā veidā ir saistīta arī ar pozīciju nostiprināšanu Google meklēšanas rezultātos. Lapas ātrdarbība ir atkarīga no daudziem dažādiem faktoriem. Nereti, lai sasniegtu ideālo mājaslapas optimizācijas līmeni, ir nepieciešama pieredzējuša speciālista palīdzība, taču ir kāda svarīga nianse, kas var būtiski ietekmēt un uzlabot mājaslapas veiktspēju. Šī nianse ir lapā ievietoto attēlu optimizācija.

Attēlu optimizācija ir tas, ko iespējams veikt pašu spēkiem – bez obligātas speciālista iesaistes. Optimizējot lapas attēlus, jāpievērš uzmanība attēla faila izmēram. Liela izmēra attēli nozīmē lielāku pārsūtīto datu apjomu, kas savukārt nozīmē ilgāku lapas ielādes laiku. Lai samazinātu attēlu ietekmi uz lapas ielādes laiku, tos pirms ievietošanas lapā ir nepieciešams optimizēt. Šim nolūkam var izmantot, piemēram, tādu rīku kā tinypng, kas samazina attēla faila lielumu, īpaši neietekmējot tā kvalitāti. Tāpat svarīgi ir neaizmirst par attēla izmēru pikseļos – ja ievietojam mājaslapā 1920x1280px izmēra attēlu, bet nepieciešamais izmērs ir, piemēram, 620x480px, tad lielā bilde rada lieku pārsūtāmo datu apjomu. Ja mājaslapā ir maz neatbilstoša izmēra attēlu, tad to ietekme būs minimāla, taču, ja šādu attēlu ir daudz, tad lapas ielādes ielādes ātrums var krietni samazināties.

Vai attēla faila formāts ietekmē mājaslapas ielādes ātrumu?

Attēla faila formāts ietekmē tā lielumu, kas savukārt ietekmē lapas ielādes ātrumu. Vairākumā gadījumu mājaslapā ir ieteicams ievietot jpg vai jpeg formāta attēlus, kas parasti faila izmēra ziņā ir mazāki par png formāta attēliem., taču, ja ir nepieciešams attēla caurspīdīgums, kā piemēram mājaslapas logotipa gadījumā, tad labākā izvēle būs png formāta attēls.

Lai gan pareiza attēlu izvēle ir tikai viens no daudzajiem mājaslapas ātrdarbību ietekmējošiem faktoriem, Jūs būsiet pārsteigti, kad redzēsiet, kādu efektu var panākt lapā ievietojot tikai optimizētus, atbilstoša izmēra un formāta attēlus.

Ja tomēr ir sajūta, ka ar attēlu optimizāciju nepietiek, sazinieties ar Jaunavietne.lv! Palīdzēsim mājaslapas optimizācijas jautājumos.

Jaunavietne.lv