15 problēmas, kas var ietekmēt pozīcijas Google meklēšanā

Pozīcijas Google meklēšanā

Izveidot mājaslapu paša spēkiem šodien vairs nav nekas neparasts. Ir pieejami vairāki rīki un risinājumi ar kuru palīdzību to var viegli un ātri izdarīt pat bez programmēšanas vai īpašām tehniskajām zināšanām. Tas ir labi, jo tādējād mazajiem uzņēmumiem tiek pavērtas plašākas iespējas popularizēt sevi un savu darbību interneta vidē, taču ir kāds bet, un tas ir saistīts ar pozīcijām Google meklēšanā. 

Lai mājaslapas darbība būtu efektīva, tai ir jāspēj piesaistīt savu auditoriju un potenciālos klientus. Tāpēc ir svarīgi  ieņemt arī augstas pozīcijas Google meklēšanā, kas ir viens no labākajiem klientu piesaistes kanāliem, jo cilvēki katru dienu izmanto Google, lai atrastu informāciju par dažādām precēm un pakalpojumiem. Ja starp pirmajiem meklēšanas rezultātiem būs arī Jūsu mājaslapa, tad pastāv liela iespēja, ka potenciālais klients izvēlēsies tieši Jūsu piedāvājumu.

Un šeit nonākam pie bet, ko minēju sākumā, proti, lai mājaslapa ieņemtu augstas pozīcijas Google meklēšanā, neizmantojot maksas reklāmu, tai ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem – jābūt Google draudzīgai.  

Ja mājaslapa ir veidota pašu spēkiem vai arī to ir veidojis izstrādātājs  ar mazu pieredzi, tad pastāv liela varbūtība, ka šie kritēriji ir palikuši nepamanīti un mājaslapai būs grūtāk ieņemt augstas pozīcijas Google meklēšanas rezultātos. 

Zemāk apkopotas 15 biežāk sastopamās problēmas, kas var negatīvi ietekmēt mājaslapas pozīcijas un apmeklējuma pieredzi: 

 1. Netiek izmantots drošais https savienojums (pārlūka adreses joslā redzama pārsvītrota atslēdziņa).
 1. Tiek izmantots drošais https savienojums, taču daļa lapas resursu tiek ielādēti izmantojot http pārlūka adreses joslā redzama atslēdziņa ar brīdinājuma zīmi).
 1. Mājaslapa netiek  korekti attēlota mobilajās ierīcēs (nav piemērota mazajiem ekrāniem).
 1. Mājaslapa ir lēna un tās ielāde aizņem pārāk ilgu laiku (optimālais ielādes laiks ir ~ 2 sekundes).
 1. Mājaslapas struktūrā ir sadaļas, kas vairs nav atrodamas (uzklikšķinot uz kādas saites parādās 404 kļūda).
 1. Mājaslapa ir veidota izmantojot gatavu dizaina šablonu un tās struktūrā ir palikušas sadaļas, kurās ir Lorem Ipsum teksti, ko parasti izmanto izstrādes vajadzībām, imitējot reālu tekstu. 
 1. Mājaslapas sadaļās (lapās) nav H1 virsraksta vai arī ir vairāki H1 virsraksti.
 1. H1 – H6 virsraksti nav izkārtoti secīgi  dilstošā secībā.
 1. H1 virsrakstā nav ietverti sadaļas galvenie atslēgvārdi.
 1. Lapas virsrakstā (title tag) nav iekļauti galvenie atslēgvārdi. Tas ir pārāk īss vai garš (optimālais title tag garums ir līdz 60 rakstzīmēm)
 1. Mājaslapas struktūrā  ir vairākas lapas ar vienādiem title tag virsrakstiem
 1. Mājaslapas meta aprakstā (meta description), kas redzams Google nav iekļauti galvenie atslēgvārdi. Vai arī apraksts ir pārāk īss, vai garš (optimālais met apraksta garums ir līdz 160 rakstzīnēm)
 1. Mājaslapas attēliem nav alt tekstu vai paša alt atribūta.
 1. Mājaslapas attēli nav optimizēti, to faila lielums vai izmērs pikseļos ir pārāk liels, tādējādi palielinot lapas ielādes laiku.
 1. Lai celtu pozīcijas meklēšanas rezultātos, ir svarīgi veidot kvalitatīvu, auditorijai interesējošu un uzrunājošu saturu, taču nereti ir tā, ka mājaslapas saturs nemaz netiek papildināts, vai arī raksti tiek veidoti tikai rakstīšanas pēc, un  bez konkrētas stratēģijas, radot situāciju, kad vairāki raksti ir fokusēti uz vienu un to pašu atslēgvārdu. Rezultātā mājaslapa sāk konkurēt pati ar sevi, samazinot iespējas ieņemt augstākas pozīcijas meklēšanas rezultātos. 

Kopumā ir aptuveni 200 faktoru, kas tiek ņemti vērā, nosakot pozīciju sadalījumu meklēšanas rezultātos. Līdz ar Google algoritmu izmaiņām daļa no šiem faktoriem ir kļuvuši par mītiem, bet tas jau ir nedaudz cits temats…  

Šajā rakstā apzināti iekļāvu tikai biežāk sastopamās mājaslapu problēmas, no kurām lielāko daļu varat novērst pašu spēkiem,  pārskatot lapas  saturu vai sazinoties ar uzturētāju, kas nodrošina tās pieejamību internetā, taču, ja nepieciešama papildus palīdzība vai padziļinātāks izklāsts, tad droši dodiet ziņu.  

Mārtiņš no Jaunavietne.lv