Mājaslapas administrators – kāpēc tāds ir nepieciešams

Kāpēc mājaslapai nepieciešams administrators

Mājaslapas administrators ir cilvēks, kurš parūpēsies par Tavu mājaslapu. Raksta turpinājumā uzzini vairāk par administratora nozīmi lapas uzturēšanas procesā!

Vai Tev ir gadījies piedzīvot situāciju, kad Tavā mājaslapā kaut kas pēkšņi vairs nedarbojas kā paredzēts? Tā mēdz notikt, taču, ja mājaslapai ir administrators, tad no šādiem gadījumiem ir iespējams izvairīties. Mājaslapas administrators ir tas cilvēks, kurš nodrošina lapas optimālu darbību, veic tehniskus labojumus un vajadzības gadījumā papildina lapas saturu, nodrošinot lapas konkurētspējīgu darbību vēl ilgi pēc tās izstrādes beigām.

Ja Tava mājaslapa darbojas uz WordPress, tad sazinies, piesaki mājaslapas administrēšanas pakalpojumu un zini, ka tā vienmēr būs optimizēta, ātra, droša, konkurētspējīga un regulāri atjaunināta! Atbrīvo sevi no raizēm par savu mājaslapu un iegūsti laiku, ko veltīt citām lietām!

Administratora loma mājaslapas uzturēšanas procesā

Savos iepriekšējos rakstos salīdzinoši bieži esam pieminējuši, ka viena no galvenajām mājaslapas funkcijām ir jaunu klientu piesaiste un peļņas veicināšana, tomēr, lai šo funkciju izpildītu, nepietiek tikai ar faktu, ka mājaslapa ir izveidota – ir nepieciešams arī to uzturēt – regulāri atjaunot un papildināt, rūpēties par mājaslapas tehnisko stāvokli un pārliecināties par lapas pozīcijām meklēšanas rezultātos.

Gluži tāpat kā automašīnai arī mājaslapai ir nepieciešama regulāra tehniskā apkope, un administrators to var nodrošināt. Ideālajā gadījumā mājaslapas izstrādātājs ir arī tās administrators, tādējādi nodrošinot operatīvāku tehnisko atbalstu.

Diemžēl pieredze rāda, ka liela daļa izstrādāto mājaslapu pēc to izveidošanas netiek uzturētas un administrētas, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmē gan mājaslapas drošību, gan veiktspēju, gan mājaslapas ekonomisko pienesumu uzņēmumu izaugsmē. Salīdzinoši nesens Tele2 pētījums parāda, ka 54% Latvijas uzņēmumu mājaslapas nav pielāgotas mobilajām ierīcēm, kas nozīmē, ka tās ir novecojušas un neatbilst mūsdienu kvalitātes prasībām. Daudzi uzņēmumi mājaslapas dizaina atjaunināšanas, administrēšanas un optimizācijas izmaksas uzskata par lieku un nevajadzīgu tēriņu, lai gan patiesībā šīs izmaksas būtu pielīdzināmas investīcijām uzņēmuma attīstībā. Pareizi izstrādāta un uzturēta mājaslapa sniedz ne tikai informāciju par uzņēmuma esamību, bet arī palīdz tam piesaistīt jaunus klientus un gūt lielāku peļņu.

Viens no lielākajiem riskiem, kas agri vai vēlu skar visas mājaslapas, kuras netiek uzturētas, ir pozīciju zaudēšana tirgū un meklēšanas rezultātos. Iedomājies situāciju – Tev vai Tavam uzņēmumam ir mājaslapa, taču Tev pietrūkst laika, lai to administrētu un uzturētu. Lapa netiek atjaunināta, tās saturs netiek papildināts, arī pozīcijām Google meklēšanas rezultātos laika trūkuma dēļ ir grūti sekot līdzi, toties konkurenti dara visu, lai Tevi apsteigtu. Ja mājaslapa ilgstoši netiek uzturēta, tad konkurenti, kuri apzinās interneta vides potenciālu, agri vai vēlu Tevi apsteigs, un šādu situāciju pieļaut nepavisam nebūtu vēlams, jo tas var beigties ne tikai ar pozīciju zaudēšanu, bet arī klientu loka un peļņas samazināšanos. Tieši tāpēc mājaslapai ir vajadzīgs profesionāls administrators, kurš pārzina situāciju un palīdz izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Protams, mājaslapas administratora pienākumus var uzņemties lapas īpašnieki, tomēr tas ne vienmēr ir labākais risinājums – lapas administrēšana prasa laiku un pieredze rāda, ka biznesa cilvēkiem tas var radīt sarežģījumus. Uzticot savu mājaslapu profesionālam administratoram, rodas vairāk laika, ko veltīt sev un savam biznesam.

Jaunavietne.lv mērķis ir palīdzēt Latvijas uzņēmumiem celt un veidot digitālo tēlu. Izmantot to potenciālu un iespējas, ko paver kvalitatīvi izveidota un administrēta mājaslapa. Esam viens no retajiem mājaslapu izstrādātājiem, Latvijā, kas nodrošina abonējamu mājaslapu administrēšanas pakalpojumu – mēs varam parūpēties par to, lai ar Tavu mājaslapu viss būtu kārtībā!

Jaunavietne.lv