Mājaslapas administrators – kāpēc tāds ir nepieciešams

Jaunavietne.lv blogs - viss par un ap mājaslapu izstrādi, tehnoloģiju jaunumiem un ne tikai!

Kāpēc mājaslapai nepieciešams administrators

Vai esat piedzīvojuši situāciju, kad Jūsu mājaslapā kaut kas pēkšņi vairs nedarbojas kā paredzēts? Tā mēdz notikt, taču, ja mājaslapai ir administrators, tad no šādiem gadījumiem var izvairīties. Kāda ir administratora loma mājaslapas uzturēšanas procesā un kāpēc tāds vispār ir nepieciešams – sīkāk par to šī raksta turpinājumā.

Administratora loma mājaslapas uzturēšanas procesā

Savos iepriekšējos rakstos salīdzinoši bieži esam pieminējuši, ka viena no galvenajām mājaslapas funkcijām ir jaunu klientu piesaiste un peļņas veicināšana, tomēr, lai šo funkciju izpildītu, nepietiek tikai ar faktu, ka mājaslapa ir izveidota – ir nepieciešams arī to uzturēt – regulāri atjaunot un papildināt, rūpēties par mājaslapas tehnisko stāvokli.

Gluži tāpat kā automašīnai arī mājaslapai ir nepieciešama regulāra tehniskā apkope, un administrators to var nodrošināt. Ideālajā gadījumā mājaslapas izstrādātājs ir arī tās administrators, tādējādi nodrošinot operatīvāku tehnisko atbalstu. Jebkuram programmētājam sevis izstrādātu lapu ir ērtāk pārvaldīt, jo dažādiem cilvēkiem var būt atšķirīga pieeja un ir nepieciešams laiks, lai iepazītos ar dažādām tehniskajām niansēm, kas veido mājaslapas funkcionalitāti. Ja mājaslapas izstrādātājs ir vienlaikus arī tās administrators, tad tehniskas nianses mājaslapas darbībā nerada daudz jautājumu.

Diemžēl pieredze rāda, ka liela daļa izstrādāto mājaslapu pēc to izveidošanas netiek uzturētas un administrētas, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmē gan mājaslapas drošību, gan veiktspēju, gan mājaslapas ekonomisko pienesumu uzņēmumu izaugsmē. Salīdzinoši nesens Tele2 pētījums parāda, ka 54% Latvijas uzņēmumu mājaslapas nav pielāgotas mobilajām ierīcēm, kas nozīmē, ka tās ir novecojušas un neatbilst mūsdienu kvalitātes prasībām. Daudzi uzņēmumi mājaslapas dizaina atjaunināšanas, administrēšanas un optimizācijas izmaksas uzskata par lieku un nevajadzīgu tēriņu, lai gan patiesībā šīs izmaksas būtu pielīdzināmas investīcijām uzņēmuma attīstībā. Pareizi izstrādāta un uzturēta mājaslapa sniedz ne tikai informāciju par uzņēmuma esamību, bet arī palīdz tam piesaistīt jaunus klientus un gūt lielāku peļņu.

Kādam riskam ir pakļauta mājaslapa, ja tā netiek administrēta

Lielākā daļa no tiem cilvēkiem, kas ikdienā saskaras ar dažādām mūsdienu tehnoloģijām un ierīcēm droši vien būs saskārušies ar apgalvojumu , ka ir svarīgi atjaunināt ierīcēs esošo programmatūru. Vieni tam piekrīt, bet citi ne, tomēr fakts paliek fakts – regulāra programmatūras atjaunināšana uzlabo tās drošību, padarot to aizsargātāku pret hakeru uzbrukumiem un dažādiem drošības incidentiem. Arī mājaslapa būtībā ir programmatūra, ja tā ilgu laiku netiek pārraudzīta un administrēta, tad tās kods noveco, un var rasties dažādas drošības problēmas, kas mājaslapu var padarīt par iekārojamu un vieglu mērķi cilvēkiem, kas nav labvēlīgi noskaņoti.

Otrā svarīgākā problēma, kas piemeklē mājaslapas, kuras netiek regulāri uzraudzītas un administrētas, ir satura novecošanas risks. Lai arī, piemēram, WordPress ir viena no populārākajām un lietotājam draudzīgākajām satura vadības sistēmām, daudziem mājaslapu īpašniekiem, kuru mājaslapas ir veidotas uz WordPress, nepietiek laika vai pieredzes, lai izveidotu un pārvaldītu kvalitatīvu, meklētājprogrammām piemērotu saturu.

Viens no lielākajiem riskiem, kas agri vai vēlu skar visas mājaslapas, kuras netiek uzturētas, ir pozīciju zaudēšana tirgū un meklēšanas rezultātos. Iedomājieties situāciju – Jums vai Jūsu uzņēmumam ir mājaslapa, taču Jūs to neuzturiet – neatjaunojiet, nepapildiniet tās saturu un nesekojiet līdzi mājaslapas pozīciju izmaiņām vai konkurentu aktivitātēm, toties konkurenti dara visu, lai Jūs apsteigtu. Ja Jūsu mājaslapa ilgstoši netiek uzturēta, tad konkurenti, kuri apzinās interneta vides potenciālu, agri vai vēlu Jūs apsteigs, un šādu situāciju pieļaut nepavisam nebūtu vēlams, jo tas var beigties ne tikai ar pozīciju zaudēšanu, bet arī klientu loka un peļņas samazināšanos. Tieši tāpēc mājaslapai ir vajadzīgs profesionāls administrators, kurš pārzina situāciju un palīdz izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Jaunavietne.lv saprot, ka ne visi uzņēmēji ir programmētāji, informācijas tehnoloģiju eksperti vai SEO profesionāļi, tāpēc mūsu mērķis ir palīdzēt Latvijas uzņēmumiem celt un veidot savu digitālo tēlu. Izmantot to potenciālu un iespējas, ko paver kvalitatīvi izveidota un administrēta uzņēmuma mājaslapa. Esam viens no retajiem mājaslapu izstrādātājiem, Latvijā, kas nodrošina abonējamu mājaslapu administrēšanas pakalpojumu – mēs varam parūpēties par to, lai ar Jūsu mājaslapu viss būtu kārtībā!

Ja Jums ir nepieciešama palīdzība ar WordPress mājaslapu administrēšanu, sazinieties ar mums vai rakstiet uz e-pastu: info@jaunavietne.lv. Mēs varam Jums palīdzēt!

Jaunavietne.lv