Kā pārliecināties, vai internetveikals ir uzticams

Kā pārliecināties, vai internetveikals ir uzticams

Pandēmijas laikā arvien biežāk iepērkamies internetā, kur veikali rodas kā sēnes pēc lietus. Jautājums, kā pārliecināties, vai internetveikals ir uzticams, ir tik aktuāls kā nekad iepriekš. Sīkāk par to, kam jāpievērš uzmanība, iepērkoties mazāk zināmos internetveikalos, uzzini raksta turpinājumā!

Nr. 1 – vai internetveikals ir fiziski pieejams

Viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas jānoskaidro pirms veikt pirkumu mazāk zināmā interneta veikalā ir, vai šis veikals ir fiziski pieejams. Ja tajā tiek tirgotas taustāmas preces, tad tikpat svarīgs ir jautājums, vai šim veikalam ir kāda noliktava, vai cita reāla vieta, kur prece fiziski atrodas. Taustāmas preces nerodas internetā – tām kaut kur ir jābūt – noliktavā, pie ražotāja vai citur – fiziskai precei, ko vēlamies pirkt, kaut kur ir jāatrodas.

Nr. 2 – internetveikala cenu politika

Ja kādā internetveikalā tiek piedāvātas preces par nesamērīgi zemu cenu, arī tas liek aizdomāties, vai šis veikals ir uzticams. Ja tiek piedāvātas ekskluzīvas preces par nepamatoti zemu cenu, tad pastāv risks, ka piegādātā prece, ja tā vispār tiks piegādāta, būs pakaļdarinājums vai brāķis.

Nr. 3 – internetveikala drošība un tehniskais stāvoklis

Iepērkoties internetā, ir jāpievērš uzmanība arī tam, vai internetveikals izmanto HTTPS savienojumu, proti, vai interneta pārlūka adreses joslā ir redzama atslēdziņa. Atslēdziņa nodrošina, ka ievadītie dati, piemēram, personas informācija vai kredītkartes dati, tiek šifrēti un netiks pārtverti. Esiet piesardzīgi, ja apmeklētajam internetveikalam šīs atslēdziņas nav, vai tā ir pārsvītrota, Tādā gadījumā sensitīvus datus ievadīt nav ieteicams.

Tāpat nozīme ir veikala tehniskajam stāvoklim. Ja veikala noformējums ir šķībs, greizs un nepareizs, ja preču attēli netiek pareizi ielādēti vai ir neatbilstoši, tad tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā.

Svarīgi ir arī, kā veikals tiek parādīts mobilajās ierīcēs. Ja tas nenotiek korekti, tad šis veikals netiek profesionāli uzturēts vai ir novecojis un mūsdienu prasībām neatbilstošs.

Nr. 4 – piegādes un apmaksas iespējas

Pērkot fizisku preci mazāk zināmā internetveikalā, liela nozīme ir iespējai maksāt par preci pie tās saņemšanas vai vismaz pārliecināties par naudas atmaksas garantiju. Ja šādas iespējas nav, tad arī tas var kalpot kā signāls, ka jāievēro piesardzība. Samaksa pie preces saņemšanas ļaus izvairīties no zaudējumiem un klapatām, kas var rasties gadījumā, ja prece ir pasūtīta un apmaksa ir veikta, bet piegāde izpaliek.

Jaunavietne.lv