3 mīti par WordPress

5 izplatītākie mīti par WordPress

Neraugoties uz faktu, ka WordPress ir viena no populārākajām tīmekļa vietņu satura pārvaldības platformām pasaulē, ar šo satura vadības sistēmu ir saistīti daudzi mīti, kas bieži vien rada maldīgu priekšstatu ne tikai par pašu WordPress, bet arī par programmētājiem, kuri ar šo sistēmu strādā. Šajā rakstā apkopoti 3 biežākie ar WordPress.org satura vadības sistēmu saistītie mīti.

Pirmais mīts – mājaslapas, kas veidotas uz WordPress, ir lēnas

Mājaslapas lēnums nav atkarīgs no tās izstrādē izmantotās tehnoloģijas. Neefektīvi vai neatbilstoši izstrādāta mājaslapa neatkarīgi no izmantotās tehnoloģijas var būt lēnīga. Šajā gadījumā viss ir atkarīgs no mājaslapas programmētāja prasmes izstrādāt optimālus un katrai konkrētajai situācijai pielāgotus risinājumus, turklāt tas ir pilnīgi normāli, ka, augot programmētāja meistarībai, aug arī viņa izstrādāto mājaslapu kvalitāte. Par meistaru nepiedzimst, par tādu kļūst – arī darbā ar WordPress. Ja mājaslapa ir pārdomāti izstrādāta un optimizēta, tad arī tās veiktspējas un ātrdarbības testi uzrādīs teju vai augstākos iespējamos rezultātus. Galvenais nosacījums ir izstrādāt optimizētus dizainus vai arī izmantot tikai pārbaudītas un optimizētas dizaina tēmas un spraudņus.

Otrais mīts – WordPress nav drošs risinājums mājaslapu izstrādei

WordPress kā tīmekļa vietņu satura vadības sistēma ir tikpat droša kā jebkurš cits tīmekļa vietņu jeb mājaslapu izstrādes risinājums. Šī sistēma ir atvērtā pirmkoda programmatūra, kas nozīmē, ka tās kods ir pieejams tiešsaistē ikvienam, ļaujot izpētīt, atrast un arī novērst drošības nepilnības.

Ļaunprogrammatūras un pārlases (brute force) uzbrukumi ir izplatīti un neaprobežojas tikai ar kādu konkrētu platformu vai mājaslapas izstrādes sistēmu. Pārlases jeb angliski brute force uzbrukuma galvenais mērķis ir uzminēt mājaslapas administratora pieejas informāciju – lietotājvārdu un paroli, lai pieslēgtos sistēmai. Neatkarīgi no tā, kāda mājaslapas satura pārvaldības sistēma tiek lietota, ir svarīgi izmantot pēc iespējas drošāku, unikālāku sistēmas administratora lietotājvārdu un paroli, kā arī limitēt atļauto pieslēgšanās mēģinājumu skaitu.

Vēl kāds svarīgs faktors, lai garantētu WordPress mājaslapas drošību, ir regulāra izmantoto spraudņu atjaunināšana – gluži kā jebkurai citai programmatūrai arī mājaslapai ir nepieciešams veikt regulāru atjaunināšanu, lai būtu droši, ka viss darbosies kā paredzēts.

Trešais mīts – WordPress ir grūti pielāgot un optimizēt, bet mājaslapas, kas ar to ir izstrādātas, ir vienveidīgas

Šim uzskatam pat daļēji varētu piekrist, taču tikai tādā gadījumā, ja mājaslapu izstrāde notiek pēc viena dizaina šablona un ar noteiktu, nemainīgu funkcionalitāti. Pastāv maldīgs uzskats, ka par WordPress programmētāju ir uzskatāms katrs, kurš var pielāgot trešās puses izstrādātāja radītas tēmas vai “sabīdīt” mājaslapu izmantojot konstruktorus jeb page builders, taču īstā programmēšana sākas tad, kad individuāli sagatavots dizains tiek programmēts un sagatavots pārlikšanai uz WordPress. Šajā procesā ir iespējams, gan pielāgot šo sistēmu atbilstoši klienta vajadzībām, gan izveidot konkurētspējīgu mājaslapas dizainu, kas ļauj lapas īpašniekam izcelties uz pārējo fona. Protams, nenoliedzam arī iespēju izmantot trešās puses izstrādātāja radītas dizaina tēmas, tomēr tādā gadījumā būtu vēlams pārliecināties, vai šīs tēmas ir optimizētas un mājaslapas īpašnieka vajadzībām atbilstošas.

Tieši tāda ir arī mūsu pieeja – mēs nodrošinās optimizētu, klienta vēlmēm atbilstošu mājaslapu izstrādi, garantējot mājaslapas ātrdarbību, pielāgojamību, kvalitāti un drošību. Piedāvājam mājaslapu optimizāciju, tādā kvalitātē, kas parāda, ka apgalvojums par WordPress lēnīgumu ir tikai mīts.

Neliels padoms – pirms uzticiet kādam savas mājaslapas optimizāciju pārbaudiet, kādi ir viņa paša mājaslapas veiktspējas rādītāji. To var ērti izdarīt izmantojot Google PageSpeed Insights rīku.

Jaunavietne.lv